فروش قهوه ایتالیایی
خانه / قهوه ایتالیایی / خرید قهوه اسپرسو اصل ایتالیایی

خرید قهوه اسپرسو اصل ایتالیایی

خرید قهوه اسپرسو اصل ایتالیایی را از کجا انجام دهیم؟ این سوال به معنی آن است که بعضی از انواع قهوه غیر اصل با نام ایتالیا به فروش می رسد. شاید تعجب کنید. چون بیشتر انواع قهوه اسپرسو ایتالیایی دارای مجوزهای لازم و برچسب های شرکتی هستند. پس چطور می توانند اصل نباشند؟

خرید قهوه اسپرسو

مساله اینجاست که بعضی شرکت ها برای کاهش هزینه ها، با شرکت ایتالیایی قرارداد می بندند. در این حالت اسپرسو را به صورت فله وارد ایران می کنند. یعنی بسته بندی در داخل کشور انجام می شود. البته تحت لیسانس شرکت اصلی.

از نظر یک خریدار حرفه ای، این اسپرسو، اصل نیست. قهوه اسپرسو اصل، به صورت وکیوم و بسته بندی شده وارد کشور می شود. در این حالت امکان تغییر فرمول آن توسط شرکت وارد کننده وجود ندارد.

قهوه اسپرسو اصل

قهوه اسپرسو اصل ایتالیایی بسیار محبوب است. ایتالیا مهد اسپرسو است. اولین دستگاه اسپرسو در این کشور اختراع شد. تا قبل از آن قهوه را به روش های سنتی دم می کردند. اما پس از اختراع دستگاه اسپرسو، کافه ها توانستند بیشترین عصاره گیری را از دانه قهوه انجام دهند. یعنی در اثر فشار آب داغ، تمام مزه و عطر دانه قهوه به فنجان منتقل شد.

یک اسپرسو اصل، باید با دستگاه های حرفه ای تهیه شود. حتی اگر توانایی شما در تهیه اسپرسو بالا باشد. باز هم بدون دستگاه حرفه ای، نمی توانید یک اسپرسو اصیل و واقعی را سرو کنید.

قهوه ایتالیایی

بر اساس نوع دانه قهوه، انواع اسپرسو را می توان تهیه کرد:

  • اسپرسو سنگین، تلخ
  • اسپرسو شیرین و عطرآگین
  • اسپرسو طعم دار (بعد از نوشیدن طعمی از شکلات یا کارامل یا … در دهان باقی می ماند.)
  • اسپرسو با بافت قوی یا ضعیف

قهوه اسپرسو اصل

قهوه ایتالیایی

برای تهیه قهوه اسپرسو ارجینال بهتر است از دانه های مرغوب ایتالیایی استفاده کرد. دانه قهوه را در ایتالیا به روش های مختلفی تفت می دهند.

  • رست شکلاتی و صنعتی ایتالیایی
  • رست سنتی و آهسته ایتالیایی
  • رست بسیار تیره مخصوص جنوب ایتالیا
  • رست ناپولیتن

روش رست سنتی و آهسته در برندهای معتبر اسپرسو گاهی استفاده می شود. معمولا برای تهیه یک لاین خاص با طعمی متفاوت، این روش کاربرد دارد.

رست ناپولیتن یک روش محلی است. تا 10 سال گذشته، فقط به صورت سنتی و در خانواده اشرافی بوربن رواج داشته. اما از ده سال گذشته، اسپرسو ناپولیتن به روش صنعتی تهیه می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی رادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09193617605

مطلب پیشنهادی

قیمت قهوه اسپرسو ایتالیا

قهوه اسپرسو چه نوع قهوه ای می باشد؟ آیا در بازار داخلی ایران، دسترسی به …