فروش قهوه ایتالیایی
خانه / قهوه / قهوه موکا / مراکز تولید قهوه موکا

مراکز تولید قهوه موکا

قهوه در سرزین یمن از دیرباز کشت و پرورش داده میشد . قهوه یمن از بندر المخا به سایر کشورها صادر میشد و به مرور ام آن را قهوه موکا گذاشتند . قهوه موکای یمن تا حدود کمی با قهوه موکای شکلاتی امروزه ارتباط دارد .

قهوه موکا

تاریخ تولید قهوه موکا

تاریخ قهوه نشان م دهد قهوه در دو سرزمین اتیوپی و یمن از گذشته های دور کشت میشده .اما قهوه سرزمین یمن به دلیل آب و هوا و نوع کشت آن طعمی دلپذیر و خاص دارد. تا قرن پانزدهم میلادی در یمن قهوه توسط صوفیان مسلمان کشت، مصرف، تولید و تجارت میشده است . کم کم این تجارت در یمن بالا گرفت و سهم عمده ای در اقتصاد این کشور بدست آورد. شهر بندی المخا مرکز صادرات قهوه یمن به جهان بود و به مرور زمان نام آن به موکا تغییر یافت .

هلند و قهوه موکا

تا سالها یمنی ها از گیاه قهوه خود مانند یک راز ارزشمند محافظت می کردند .تا اینکه بلاخره هندی ها به این گیاه دست یافتند . در جزیره جاوای اندونزی یک نوع قهوه موکا به نام موکا جاوا تولید شد . به این ترتیب انحصار صادرات این محصول از یمن و بندر المخا گرفته شد.

قهوه موکا

قهوه مدرن

یمن همچنان در دنیای تخصصی قهوه پیشرو و مشهور است . طعم و عطر و رایحه ای که در قهوه یمنی وجود دارد بی نظیر است. در این کشور هنوز هم قهوه به شیوه گذشته کشت و برداشت می شود و به صورت صد در صد طبیعی خشک می گردد. از هیچ گونه مواد شیمیایی در تولید قهوه یمنی استفاده نمی شود .آنها هنوز از برای از بین بردن رطوبت قبل از کشت دانه های قهوه را در خاکستر قرار می دهند و از دام های گوسفند خود برای تهیه کود ارگانیک استفاده می کنند. شاید علت طعم فوق العاده قهوه یمن همین باشد .

قهوه موکا

موکا چیست

موکا سه چیز را تشریح میکند:

  1. دانه قهوه : (موکای یمن یا عربی) دانه سبز و زیتونی کوچک
  2. نوشیدنی قهوه:ترکیب شربت شکلات و یک شات اسپرسو
  3. منطقه فرآوری قهوه: بندر المخا یا موکا که در شمال دریای سرخ در یمن است

طرز تهیه کافه موکا

در کافه موکا از ترکیب قهوه و شکلات و شیر بخار پز استفاده می شود. خریدن کافه موکا از کافی شاپ کمی گران است. اما میتوانید ان را در خانه با دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز چکه ای خودتان درست کنید .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی رادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09193617605